Максим (maksymus) wrote,
Максим
maksymus

Труп ворога завжди добре пахне

 


Дав собі кілька днів для відстороненої переоцінки того, що відчуваю до загиблих у пожежі в одеському Будинку профспілок. Відсторонитися не вдалося. Тепер, як і в перші хвилини розпачу, коли я ще не знав, хто загинув, мені так само щиро шкода постраждалих людей, але, чорт забирай, трупи ворогів пахнуть пречудово. Та я ж нібито й не повинен шкодувати. Бо загинули вони не випадково, брали активну участь у низці збройних сутичок того дня в Одесі, два місяці готувалися до повторення Донецьких терористичних акцій під прикриттям непідконтрольної центру міліції. Сумніваюся в розумових здібностях рядових бовдурів з колорадськими стрічками і російськими триколорами, але й найдурніші з них напевно мали знати, на що йшли; як і будь-які інші члени організованих антидержавних угруповань хоч де у світі, вони поставили на кін свої життя, сподіваючись зірвати банк у вигляді руйнування України. Цього разу вони програли, а от чи стане їхня смерть нашим виграшем покаже розвиток подій.


Проросійські бойовики стріляють в українців з-за кордону міліції. Одеса, 2 травня 2014 року.


Труп ворога завжди добре пахне. А особливо добре пахне труп ворога-співгорожанина, як влучно зауважив начебто безкінечно далекий римський імператор Авл Вітеллій. Древні розумілися і на миттєвих сильних почуттях, і на вічних сентенціях. Нам же явно не пощастило перевірити на практиці їхню справедливість.

Тим не менш, мені все ж шкода цих нещасних, які потрапили не в те місце не в той час. Шкода тому, що вони за свої дурні дії мали отримати хіба що кримінальне переслідування за законом, за національним українським законодавством, а не жорстоку негайну розправу розлюченого натовпу. На беззаконня ніхто ніколи не заслуговує! Ні свої, ні чужі. Зла іронія в тому, що дії померлих були спрямовані на збереження управлінського хаосу в нашій державі, яка одна могла б їх захистити в цьому випадку. І саме в той момент, коли присутність українських державних представників, усіх цих пожежників, міліції, внутрішніх військ, швидкої медичної допомоги, МНСників, ДАІшників, СБУшників та всіх інших співробітників на бюджетному фінансуванні, кого тільки можна згадати і покликати на допомогу, була конче необхідна для рятування з вогню, їх не виявилося в потрібному місці. Не виявилося з різних причин, але, напевно, головною була саме підривна антидержавна діяльність з боку тих, хто зрештою і постраждав у сутичках.

Одеса, 2 травня 2014
Українці намагаються врятувати нещасних з палаючого будинку. Одеса, 2 травня 2014 року.


Найкращим вшануванням загиблих з усіх боків буде не проливання сліз, а свідоме запобігання жертвам у майбутньому, подобається це самим потенційним жертвам безладів, чи ні. Коли немає державного захисту, єдиної сили, наділеної суспільством правом на обмежене конституцією і законами насильство, або коли влада працює проти них, прості люди з необхідністю перебирають правосуддя у свої руки і користуються тими засобами, що під ці руки потрапляють, починаючи з бруківки та запалювальних пляшок. Другого травня в Одесі український народ, як і в Києві перед тим, не розбігся перед кулями колорадів, а навпаки, дав негайний відпір ворогу, надмірний, неконтрольований відпір обуреного і наляканого натовпу. А вже за мить той самий натовп, який взяв на себе функції силовиків, мав узяти на себе і функції рятувальників. Ті, хто справді шкодують за жертвами, мають розуміти, що запобігти їм можна тільки тоді, коли і силові, і правоохоронні функції виконують навчені працівники відповідних державних служб, виконують за законом.

Не встиг я дописати останні рядки, як з Одеси надійшла інформація про вбивство проросійського бандита з кличкою «Боцман», того самого, котрий стріляв в українців з карабіна на першому фото вгорі. Його заарештували під час сутичок, але вже вчора незаконно випустили з затримання. Що ж, пряме підтвердження, що там, де державні силові структури не виконують свої обов’язки, вступає в силу беззаконне насильство.

При нормальній українській правоохоронній системі і колорадські бойовики, і жовто-сині ультрас, і бездіяльна міліція одержали б свої законні покарання, штрафи, догани, терміни ув’язнення від кількох місяців умовно до кількох років за ґратами, залежно від скоєних індивідуально чи в організованій банді правопорушень та професійної недбалості. Винні були б покарані за законом, невинні за законом виправдані, але живі. Натомість в умовах непрацюючих державних механізмів усі ці люди скопом без розбору потрапили під розправу найсильнішого саме тут і тепер. Під негайну помсту народу, котрий вийшов захистити своє місто і свою країну перед реальною загрозою іноземного вторгнення і при очевидному нехтуванні і місцевою, і центральною владою своїми обов’язками. А наступного разу сильнішими можуть виявитися інші... Не функціонуватиме правоохоронна система — жертв і сліз буде значно більше.

Труп ворога тільки тому пахне добре, що так завжди пахне перемога в конфлікті із застосуванням зброї, якщо вам пощастило вижити в ньому. А якщо жертв уже не уникнути, якщо горожанам доводиться вести справжню війну з терористами на вулицях своїх міст, нехай тоді добряче смердітимуть чужі трупи. Бо тільки живі люди можуть відчувати і біль, і страх, і жаль, і співчуття до загиблих, навіть до вбитих власноручно ворогів. Співчувайте, поки ви ще живі.
 
Tags: Політологія
Subscribe

 • Два наслідки блокади

  Поки політики в іграх між собою тримаються обраних позицій щодо потрібності чи шкідливості обмеження переміщення вантажів через лінію зіткнення на…

 • Блокада і тепло, дане у відчуттях

  У Києві тепла весна. Гарячі батареї. І вікна навстіж, люди стравлюють тепло в повітря. Моя Дарницька ТЕЦ далекого довоєнного 2012 року перейшла з…

 • До виборів без остраху

  No taxation without representation. Є тільки одна річ, що може надійно убезпечити демократичний розвиток країни, — унезалежнення виборчого…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments